چرا و چگونه باید به “ فروشگاه اینترنتی رکوردکالا ” اعتماد کنم ؟

برای اعتماد به فروشگاه اینترنتی “ رکوردکالا ”

داشتن enamad ” اینماد ” ، دلیل اول برای اعتماد به رکوردکالا :

این روزها فروشگاه های اینترنتی در حال افزایش هستند. یکی دو سالی ست که تقریبا این امکان به وجود آمده است که می توان هر گونه کالا یا خدماتی را به صورت آنلاین تهیه کرد. از لباس و کفش گرفته تا اجناس خاص و تخصصی در زمینه های گوناگون همه و همه، همین جا به فاصله فشردن چند دکمه کیبورد در خدمت کاربران اینترنتی است.

این موضوع تسهیلات بسیاری را فراهم کرده است و دسترسی به احتیاجات را بسیار ساده تر از قبل کرده است،

اما سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح می شود این است که چگونه می توان به یک فروشگاه اینترنتی اعتماد کرد؟

در صورتی که مبلغ فاکتور به صورت آنلاین از طریق درگاه اینترنتی به فروشگاه اینترنتی پرداخت شود آیا تضمینی برای دریافت سرویس مناسب وجود دارد یا خیر؟

آیا ممکن است که فروشگاه اینترنتی کلاه بردار باشد؟ و بسیاری سوالات دیگر که در ذهن افراد نقش می بندد.

ما به شما راهکار نحوه اطمینان و اعتماد به یک فروشگاه اینترنتی را معرفی می کنیم.

در هر کشوری سامانه های مختلفی جهت ایجاد قوانین و چهارچوب کاری سایت ها و فروشگاه های اینترنتی وجود دارد. نماد اعتماد الکترونیکی کسب و کارهای اینترنتی راهکار مرکز توسعه تجارت الکترونیک وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت تایید هویت کسب و کارهای اینترنتی در کشور عزیزمان ایران است.

هر وب سایتی جهت دریافت مجوز خرید و فروش برخط (online) نیاز است که قبل از شروع به کار از این سامانه مجوز دریافت کند. صاحبان کسب و کارهای اینترنت جهت دریافت مجوز مشهور به اینماد می بایست که اطلاعات کامل کسب و کار خود را در این سامانه اظهار کنند.

این اطلاعات شامل اظهار شخصیت حقوقی یا حقیقی صاحب یا صاحبان کسب کار، اطلاعات سامانه آنلاین و همچنین اطلاعات مرتبط با کالاها یا خدماتی ست که به صورت آنلاین ارائه می شود.

تشخیص اصالت نماد اعتماد یک وب­سایت به یکی از دو روش زیر امکانپذیر است:

الف – روی تصویر نماد اعتماد که در وب­سایت مورد نظر درج گردیده کلیک کنید.با این کار یک صفحه صحت سنجی برای شما باز می شود که مشخصات فروشگاه اینترنتی مورد نظر و همچنین تاریخ اعتبار نماد را نمایش می دهد.

با مقایسه این اطلاعات و انچه در وب سایت ذکر شده می توانید از اصالت نماد مطمئن شوید.به عنوان مثال دقت کنید که  حتما آدرس (URL) سايت فروشگاه اینترنتی با آدرسي كه در اين صفحه معرفي مي شود يكسان باشد. همینطور باید اطمینان پیدا کنید صفحه اي كه مشاهده مي كنيد صفحه اصلي مرورگر شما بايد باشد و نه يك عكس و تصوير از يك مرورگر. نکته دیگر این است که آدرس (URL) اين صفحه  باید حتما با http://www.enamad.ir آغاز شده باشد.

ب – با مراجعه به آدرس http://www.enamad.ir/ShopList.aspx ،در فهرست کسب و کارهای دارای نماد اعتماد، دامنه کسب و کار اینترنتی مورد نظر را جستجو کنید.

فروشگاه اینترنتی لوازم ورزشی رکوردکالا جزو آن دسته از  فروشگاههایی است که دارای نماد تک ستاره می باشد

همچنین این فروشگاه دارای مجوز وزارت ارشاد بوده و عضو سامانه ساماندهی می باشد.

logo-samandehi